Outlook İle Büyük Dosya Göndermek

Outlook’u bildim bileli sorun olmuştur bu konu, 20mb dosya gönderme boyutu çoğu kurum için yetersiz. Günümüzde wetransfer vb. bir çok site aracılığı ile bu sorunu çözmeye çalışsak da bunun daha kurumsal bir yolu olmalı diye hep düşünürdüm. Bana Outlook’dan kopmadan, tarayıcı açmak zorunda kalmadan göndermek hep daha çekici gelmiştir. Çekicilik tabi işin geyiği, aslında daha kurumsal bir imajı oluyor ya da daha kolay diyelim, artık hangisini önemsiyorsanız.

Dediğim gibi asıl sorun bence Outlook’dan kopup bir tarayıcı açmak zorunda kalmak, yani bu iş çözülse çözülse ya başka bir mail alıcısı ile çözülecek (ki o da mümkün değil çünkü program izin verse sunucunuz izin vermez) ya da bir Outlook plugin’i ile çözülür diyerek başladım araştırmaya ve ilgi çekici sonuçlar buldum. Şimdi sizlere de yardımı dokunur umuduyla sunmak istiyorum ve sunuyorum ;)

Öncelikle ben iki siteyi (eklentiyi) detaylandıracağım bunu belirteyim, direkt sonuca ulaşmak isteyenler için o iki site; Hightail ve Dropsend . Ayrıca SmartVault , SendThisFile gibi bunlara yakın ama daha az avantajlı siteler de var… Bunun dışında Adobe’un Send Now diye yıllık 19,99$ a bir uygulaması ve yine çoğumuzun bildiği box.com ‘un bir outlook entegrasyon özelliği var. Son olarak da şurada  Dropbox’ın anladığım kadarıyla resmi olmayan bir uygulaması var.

Şimdi gelelim benim aslında en beğendiğim ilk 2 sitenin (eklentinin) detaylarına;

Hightail

Aşağıda da görebileceğiniz gibi ücretsiz versiyonunda 250mb dosya gönderme seçeneği ve 2GB lık bir disk veriyor, bu bile çoğumuz için iyi bir çözüm sayılabilir ama ben Teams başlıklı planlarına bayıldım. Çünkü “Custom Branding” yani kişiselleştirilmiş bir indirme sayfası sunuyor, kurumlar için çok daha iyi bir seçenek bence. Şunu da belirteyim en beğendiğim site bu.

hightail planları

 

 

Dropsend

Bu sitede daha çok hesap seçeneği var Personal Plans ve Business Plans başlığı altında aşağıda Personal kısmının görselini paylaştım detaylarına siteye girerek bakabilirsiniz. Hightail’e göre daha az avantajı var, özellikle şunu söylemeliyim, ücretsiz hesap seçeneğinde ayda 5 gönderim yapabiliyorsunuz mesela ve bunda Custom Branding özelliği yo ama 4gb dosya gönderebiliyorsunuz. Dip not: bize bir disk vermiyor, dosyalarımız bir süre sonra siliniyor.

Dropsend planları