Haber Siteleri Haber Olmalı

Bu yazımı haber sitelerinin aşırı derecede bu işi abartmasından dolayı yazma gereği duydum.

Artık tek amaçları “gelen ziyaretçi her haberi tek tek açsın hit alalım en çok okunan biz olalım’a ” döndü.

Bildiğiniz gibi her haber sitesinde bir slider var ve bu slider de konu başlıkları oluyor. Oluyor da arkadaş bir tane konu başlığı da aslında içerde ne olduğuna dair gerçek bir bilgi vermez mi? Mesela aşağıda hürriyet’in sliderından bir resim, demiş ki sayın slider bu ülkenin vatandaşı olmak için.

Bende ilk uyandırdığı hisler “Hmm hangi ülke acaba, hadi onu geç, o ülke vatandaşlığı için ne ? ne yani, ne anlatacak bu haber… asdf asdf ! ”

Haberin içine girdim ilgiltere de vatandaşlık sınavı değişiyor diye başlık var be müslüman yazsana şunu sliderına da bende anlayayım şunu girmeden içeri ilgim varsa okuyayım yoksa geçeyim 8’e :)

haber siteleri

Bir de şu var, bu her site de böyle isterseniz kontrol edin, şurda 15 başlık var değil mi.

Aslında 12 hatta 11 neden mi çünkü 12-13-14 ve 15 inci başlıklar aslında haber değil onlar birer resim galerisi :)

Ama başlıkları bildiğiniz haber başlığı mesela diyor ki “canlı yayında talihsiz kaza” girerken diyorsun ki dur birine birşey olmuş canlı yayında bakayım ama yooook biri değil ki abi ne kadar canlı yayında böyle kaza varsa oturup bakdırtıyor sana.

Yani işin özü sayın gazeteler (bu arada sadece bir gazete adı kullandım diye sadece o yapmıyor hepsi yapıyor bunları) yapmayın şunları soğuttunuz beni ve belki benim gibi düşünen milyon tane adamı. Yemin ediyorum diyorum ki arada bir site açayım bunların verdikleri haber başlıkları ile oturup hepimiz geyik yapalım hergün :)

Neyse geçti sinirim biraz hadi Allah’a emanet ;)