Yürüyen Merdiven!

Yürüyen merdivenler! Her gün en az 2 kere kullandığım bir araç bu aletler, ve her gün en az hiç tanımadığım iki insana uyuz oluyorum bu aletlerin üzerindeyken.

Sol tarafta durma meraklısı bir kaç kendini bilmez tıkıyor solda ki trafiği herkes beklesin arkamda diyor, sen geçebilir miyim dediğinde de yol veriyor vermesine de (Kimi insan evlatları onu da yapmıyor) sen geçer geçmez başlıyor söylenmeye “Bunun adı yürüyen merdiven yahu bekleyin işte diyor” bu kişiler,…

Yahu arkadaş biz bilmiyor muyuz onun adını o anda bizi aydınlattığını filan mı sanıyorsun, bize hayatın büyük bir sırrını öğrettiğini mi zannediyorsun ?

Ama hiç aklına gelmiyor dimi o soldan yürüyen insanların belki de acelesinin olduğu! yani acelen olsa sen nasıl olsa merdiven yürüyor diye durup bekleyecek misin ? Tabi ki hayır.

Ben bazılarının da sırf bu sözleri orada söylemek için solda beklediğine inanıyorum var bence böyle insanlar :)

Ben her sabah soldan yürüdüğümde işe yetişmeye çalışıyorum sevgili sol taraf aşıkları lütfen yol verin, sağda bekleyin tam mam… ;)

Neyse inşallah önüme çıkan bu tarz arkadaşlar bu yazıyı okur da biraz daha insanların haklarına saygılı olmayı denerler. Perde…