Takip Etmelik Youtube Kanalları

Youtube herkesin bildiği gibi en kaliteli video izleme sitelerinden birisi, bu öylesine söylenmiş bir söz değil. Şöyle ki Youtube’a 1 dakikada “100” saatlik, 1 saat de ise 6000 saatlik video yükleniyormuş ve bu günlük 144.000 gibi müthiş bir rakamı ortaya çıkarıyor.

Her ay 2 milyar ziyaretçi alan site gün geçtikçe daha da büyümeye devam ediyor.

Benim bahsetmek istediğim şey ise youtube’da birbirinden yararlı kanallar. Bu kanalları takip ederek youtube kullanımını çok daha yararlı ve zevkli hale getirebiliriz, tabi ki ben tüm yararlı kanalları listeleyecek kadar çok kanal bilmiyorum :) Ama en azından bildiğim kadarını ve bu yazıyı yazmak fikrinden sonra araştırdığım yeni kanalları sizlerle paylaşacağım.

İşte birbirinden eğlenceli, yararlı ve kaliteli youtube kanalları;

Hepimiz akıllı cihazlar kullanmaya başladık (neredeyse hepimiz) peki cihazların ne kadar sağlam olduğunu biliyor muyuz? Bu youtube kanalı bizlere cihazların düşme testlerini sunuyor.

Akıllı Telefonların Dayanıklılık Testleri

Teknolojiyi yakından takip etmeye çalışan biri olarak her gün onlarca inceleme videosu izliyorum ve bunun için bir çok teknoloji sitesinin youtube kanalı var, benim sevdiklerim ise şunlar.

Teknoseyir Youtube Kanalı

Shiftdelete Youtube Kanalı

Youtube’da müzik dinlemek aslında çok basit herkes hergün yüzlerce klip paylaşıyor peki Türkiye’de bu işin asıl sahibi kim tabi ki MÜ-YAP, tüm klipler ile bu kanal hizmetinizde

Türkçe Şarkılar Youtube Kanalı

Çoğu zaman gülmek, eğlenmek için youtube kullandığım oluyor, ve gülmek için bu sitede birçok video mevcut ama bunu hizmet gibi sunan kanallar da var işte benim sevdiğim eğlenceli kanallar

Cem Yılmaz Videoları

Kemal Ekşioğlu Kanalı

Türkçe Dublaj Film Fragmanları

Yabancı Kamera Şakaları

Çocukların Kamera Şakaları

Başka Bir Kamera Şakası Kanalı

Başarısız Videolar Serisi “Fail”

Bu kadar gülmek yeter, şimdi birazda eğitim amaçlı kanallara bakalım. Bir çok bilgili ve bilgisini paylaşmaktan çekinmeyen dostumuz youtube üzerinde eğitim videoları hazırlıyorlar ben de bildiklerimi ekleyeyim.

Prototürk Youtube Kanalı

Php, jquery ve css eğitimleri Tayfun Erbilen

Java ve illustrator Videoları

Yakın Kampüs Eğitim Kanalı

Buldukça buraya yeni kanallar eklemeye çalışacağım, şimdilik bildiklerim bunlar :) İyi izlemeler…