En iyi 10 Şirket Dizini Yazılımı

Google vb arama motorlarından önce insanlar firmaları ya da benzeri herşeyi dizin sitesi mantığında siteler ile buluyormuş bildiğim kadarıyla (ben o dönemi yakalayamadım :) ) Yani bir nevi dizin siteleri ama motorlarının temelini oluşturuyor.

Her ne kadar artık arama motorları olsa da dizin siteleri hala önemli yer tutuyor araştıranlar ve hatta arama motorları için. Ben de kendi dizin sitesini kurmak isteyen arkadaşlar için başlangıç yada ileri seviyede kullanabilecekleri Php dizin scriptlerini listelemek istedim.

Ücretsiz dizin Scripti – PHP Weby

Php Weby şehir/kategori bazlı kolay kullanımlı özellikle paypal ödeme entegrasyonu ile dikkat çeken ve seo url yapısına sahip olan ücretsiz bir dizin scripti

Osclass Açık Kaynak Classifieds

Osclass yine ücretsiz olan bir script, bu script ile hızlı bir şekilde seri ilan siteleri, gayrimenkul (emlak siteleri), iş ilanı siteleri ve şirket dizini siteleri kurabilirsiniz. Oldukça kullanışlı tema ve eklentileri olan scriptin seo url desteği de bulunuyor.

phpLD 4.2.1 Released

Eski sürümüne göre çok daha hızlı olan 4.2.1 çıkış sürümünde oldukça iyi geliştirmeler var. Yine oldukça kullanışlı bir firma dizin sistemi. *Ücretli

PhpMyDirectory

PhpMyDirectory çoğu yeni başlayanın ilk duyacağı yazılımlardan. Kolaylıkla güçlü bir web dizini kurabilir ve yönetebilirsiniz. İş rehberi, seri ilan siteleri ve bağlantı indexleme siteleri kurabilirsiniz. 100’den fazla ayarlanabilir seçeneği ile bu script fazlasıyla ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. *Ücretli

eSyndiCat

Yine gayet başarılı dizin sistemi oluşturabileceğiniz (anladığım kadarıyla ücretsiz ve ücretli seçenekleri var) gayet şık bir yazılım.

WordPress + DirectoryPress

WordPress güvenini arkasında hissetmek isteyen ve bu işi plugin ile çözmek isteyenler için gayet başarılı bir dizin plugini. WordPress sitenizi dizin sitesine çevirebilirsiniz *Ücretli

phpLinkBid

Ziyaretçilere Paypal ile ücretli link satışını kolaylıkla yapabilmeniz için hazırlanmış, ücretli siteleri ön sayfalarda kolayca gösterebileceğiniz başarılı bir sistem.

Joomla + SobiPro

SobiPro joomla için hazırlanmış gerçekten iyi bir uzantı, Joomla’nın (bence güçlü ve devasa) yapısını arkasına almak isteyenler için birebir bir uzantı.

Joomla + Mosets Tree

Yine joomla için hazırlanmış mükemmel bir dizin uzantısı. Mosest Tree ile doğrudan joomla ile yahoo tarzı bir dizin kurup çalıştırabilirsiniz. Bu uzantı ile link rehberi, dizin sitesi ve iş rehberi sitesi kurabilirsiniz.

qlWebDS

qlWebDS denilene göre 14.000’den fazla web dizinin de bu yazılım kullanılıyormuş, anlayacağınız üzere oldukça popüler bir sistem. Eşsiz yönetim seçenekleri ve kolay kurulumu ile gayet yetenekli bir dizin scripti.