Nedir Başörtülü-süz’ler ile derdimiz !

Canımı en çok sıkan konulardan biri hakkında yazmak istedim!
Bu konuda herkes bir şeyler düşünüyor herkesin bir yorumu var temsil misal;

“Asıl O… başörtülüler!”
yada;
“Al işte O… , ne başörtü var ne bir şey giysiye bak!”

Bunlar sizinde gün içinde etrafınızda duyduğunuz (hatta sizin kurduğunuz) cümleler. Tabi siz derken herkes üstüne alınmasın kuran sizlere diyorum (:
Yıllardır anlamamışımdır sorunumuzu, sonuçta Müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve eğer Müslümanız diyorsak bunları tartışmadan önce şunu bilmeliyiz
MÜSLÜMANLIK HOŞGÖRÜ DİNİDİR. Yani başörtü takan kardeşlerimize de takmayan kardeşlerimize de saygı duymalı yada duymayı beceremeyecek kadar yeteneksiz sek susmayı bilmeliyiz. Tabi konu beceriksizlik ise yoksa bu susamamak deyim yerindeyse “dallamalık” dan geliyorsa yapacak bir şey yok.

Görüyor ve üzülüyorum ki başörtü takana cahil gözüyle bakan ve takmayana dinsiz gözüyle bakan insanlarımız var peki boş mu konuşmuş atalarımız “PARA İLE İMANIN KİMDE OLACAĞI BELLİ OLMAZ” derken !!! para yerine koyun cehaleti işte aynısı.

Aslında aklıma takılan tek şey: Kim kışkırtıyor bu insanları ?

Sen başörtülüler asıl O… lar diyen dostum annen yada anneannen başörtü takmıyor mu ?

Ya da sen açık bayanlara O… diyen dostum senin kız kardeşin yada sonrasında gelecek olan nesillerinin takacağından emin misin ?

Bir ata sözü daha hadi ; BÜYÜK LOKMA YE BÜYÜK SÖZ SÖYLEME!
Evet bilemeyiz kimin kötü kimin iyi olduğunu ama bunu başörtülü başörtüsüz diye ayırmak bildiğimiz ırkcılığa benziyor.

Bu konuda yıllardır tarafsız olduğum için kendimle grur duyuyorum. Ama olamayan insanlarımdan da utanıyorum!

Başörtüsü takıp kot giyenler ve başörtüsü ile parkta sevişen insanlar görüldüğünde mi kötü bi izlenim oluştu başörtülülere ? Peki başörtüsüz kot giymiyor ve parkta sevişmiyor mu yani bu durum yüzünden başörtülüleri kötüleyenler başörtüsüz insanlar günaha girebilir başörtülüler giremez mi diyor ? Onlarda nefis yok diyor yani bir anlamda, hadi canım sizde ! Herkes bunu yapabilir Her koyun kendi bacağından değil mi kime ne.

Burada şu benzetmeyi yapacağım bakalım fark görebilecek misiniz?
(öncelikle zenciliğin, beyazlığın, kürtlüğün, aleviliğin, çerkezliğin, başörtünün vs. vs. olmadığı bir dünya düşünün bu ayrımlar hiç yok varsayın)
Bir insanın yoldan geçen birini öldürdüğünü farz edin şimdi hiç ayrım da yok ortada ya. Sadece insan şimdi sen bütün insanlara katil gözüyle mi bakacaksın, e sende insansın be insan (: !

Yıllardır insanlar birbirlerine karşı bir çok ayrımcı düşünceyle kışkırtıldı acıyorum üzülüyorum kullanalım şu beynimizi taşımak yetmiyor. BEYİN BEDAVA diyen arkadaş geldi aklıma (:

İşin özü bırakın be insanlarım isteyen taksın başörtüsünü öyle gezsin isteyen takmasın… Rica ediyorum (:

Hayır bir şey değil yarın öbür gün bıyık bırakan bırakmayan ayrımına gideceksiniz be insanlar (: