Nedir Başörtülü-süz’ler ile derdimiz !

[wp_ad_camp_1]

Canımı en çok sıkan konulardan biri hakkında yazmak istedim!
Bu konuda herkes birşeyler düşünüyor herkesin bir yorumu var temsil misal;

“Asıl O… başörtülüler!”
yada;
“Al işte O… ne başörtü ne bişey giysiye bak!”

Bunlar sizinde gün içinde etrafınızda duyduğunuz (hatta sizin kurduğunuz) cümleler. Tabi siz derken herkes üstüne alınmasın kuran sizlere diyorum (:
Yıllardır anlamamışımdır sorunumuzu, sonuçta müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve eğer müslümanız diyosak bunları tartışmadan önce şunu bilmeliyiz
MÜSLÜMANLIK HOŞGÖRÜ DİNİDİR. Yani başörtü takan kardeşlerimize de takmayan kardeşlerimize de saygı duymalı yada duymayı beceremeyecek kadar yeteneksizsek susmayı bilmeliyiz. Tabi konu beceriksizlikse yoksa bu susamamak deyim yerindeyse “dallamalık” dan geliyorsa yapacak bişey yok.

Görüyor ve üzülüyorum ki başörtü takana cahil gözüyle bakan ve takmayana dinsiz gözüyle bakan insanlarımız var peki boş mu konuşmuş atalarımız “PARA İLE İMANIN KİMDE OLCAĞI BELLİ OLMAZ” derken !!! para yerine koyun cehaleti işte aynısı.

Aslında aklıma takılan tek şey: Kim kışkırtıyor bu insanları ?

Sen başörtülüler asıl O… lar diyen dostum annen yada anneannen başörtü takmıyo mu ?

Ya da sen açık bayanlara O… diyen dostum senin kız kardeşin yada sonrasında gelecek olan nesillerinin takacağından emin misin ?

Bir ata sözü daha hadi ; BÜYÜK LOKMA YE BÜYÜK SÖZ SÖYLEME!
Evet bilemeyiz kimin kötü kimin iyi olduğunu ama bunu başörtülü başörtüsüz diye ayırmak bildiğimiz ırkcılığa benziyor.

Bu konuda yıllardır tarafsız olduğum için kendimle grur duyuyorum. Ama olamayan insanlarımdan da utanıyorum!

Başörtüsü takıp kot giyenler ve başörtüsü ile parkta sevişen insanlar görüldüğünde mi kötü bi izlenim oluştu başörtülülere ? Peki başörtüsüz kot giymiyor ve parkta sevişmiyor mu yani bu durum yüzünden başörtülüleri kötüleyenler başörtüsüz insanlar günaha girebilir başörtülüler giremez mi diyor ? Onlarda nefis yok diyor yani bir anlamda, hadi canım sizde ! Herkes bunu yapabilir Her koyun kendi bacağından değil mi kimene.

Burda şu benzetmeyi yapıcam bakalım fark görebilcekmisiniz?
(öncelikle zenciliğin, beyazlığın, kürtlüğün, aleviliğin, çerkezliğin, başörtünün vs. vs. olmadığı bir dünya düşünün bu ayrımlar hiç yok varsayın)
Bir insanın yoldan geçen birini öldürdüğünü farzedin şimdi hiç ayrım da yok ortada ya. Sadece insan şimdi sen bütün insanlara katil gözüyle mi bakıcaksın e sende insansın be insan (: !

Yıllardır insanlar birbirlerine karşı bir çok ayrımcı düşünceyle kışkırtıldı acıyorum üzülüyorum kullanalım şu beynimizi taşımak yetmiyor. BEYİN BEDAVA diyen arkadaş geldi aklıma (:

İşin özü bırakın be insanlarım isteyen taksın başörtüsünü öyle gezsin isteyen takmasın… Rica ediyorum (:

Hayır bişey değil yarın öbürgün bıyık bırakan bırakmayan ayrımına gideceksiniz be insanlar (: