Belki Sen Yanılıyorsun, Hiç Düşündün Mü?

Siyaset konuşmaktan da, konuşulan ortamlarda bulunmaktan da hoşlanmam. İnsanlar konuştuğunda oradan uzaklaşır ya da uzaklaşamıyorsam konuya dahil olmamak için sessizce dinlerim ve yorum yapmam.

Ama şu anda Ülkemiz için endişelenmiyor değilim, siyasi
partilere sempati artık futbol takımlarına sempati gibi oldu, yani fanatiklik hatta holiganlık karıştı siyasetin içine.

Nasıl ki futbolda rakip taraftarla konuşurken, “bizim takımımız daha iyi, daha dürüst, daha kaliteli, sizi yener, bizim oyuncularımız daha iyi”  kelimeleri anlamsızsa siyasette de bu kadar anlamsız laflar konuşulmaya başladı.

Mantık olarak bakmak gerekli işe, futbol kulüpleri birer rakip firma gibidir, bu sene bir kulüp iyidir sonra ki sene diğeri, bu sene birinin oyuncuları iyidir sonra ki sene diğerinin, bu sene o şike yapar sonra ki sene diğeri, “evet efendim yapar insan oğlu çiğ süt emmiştir hepsi yapar, nedeni hırs, para ya da bla bla”.

Siyasette de şimdi gördüğüm şu ki 3 parti var MHP, CHP, AKP ve bu partilerin aşırı fanatik taraftarları var. Örnek olarak iktidarda olan parti AKP iyi de bir şey yapsa kötü de bir şey yapsa diğer partiler yaptığını reddediyor, kötü yapıyor diyor. CHP ve MHP haklı bir şey konuşsa yine diğer parti bu sefer onların yaptığını, söylediğini saçma buluyor.

Hadi partiler ve başlarındakiler bir yana insanlar da tuttukları partinin “evet tuttukları parti, yani artık futbol takımı tutuyor gibi parti tutuyor insanlar, hep mi böyleydi bilemiyorum” her dediğini doğru olarak diğer partinin her dediğini yanlış olarak algılıyor ve bu konuda aşırı ısrarcılar.

CHP taraftarı holiganların AKP holiganlarına yobaz dediğini, AKP holiganlarının CHP holiganlarına dinsiz dediğini her gün her yerde duyuyorum ve üzülüyorum. MHP tarafı ne konuşuyor pek bilgim yok orda da bu tarz söylemler vardır mutlaka ama etrafımda yok.

Şimdi arkadaşlar bahsetmek istediğim konuya yavaş yavaş geliyoruz, Sana ne be kardeşim adamın dininden, dinsizliğinden, yobazlığından, ateistliğinden…  Sana ne adam Atatürk’ü ister sever ister sevmez, sana ne adam Allah’ı ya da Peygamberlerini ister sever ister sevmez. Mesele siyaset değil mi ulan yani Ülke değil mi mesele, yani biz değil miyiz mesele, yani GÜZEL BİR ÜLKE, ADALETLİ BİR ÜLKE, GÜÇLÜ BİR ÜLKE değil mi abi mesele…

Mesele bunlar aslında ama herkes karşı tarafa aptal diyor, yahu görüş farklılığı olmayacak mı kardeşim… Sen misin tek akıllı be aptal.

Gerçekten çok sıkıldım be abi, futbol fanatikliğini bu yüzden bıraktım herkes karşısındakine aptal diyordu, benim takımım senin takımı döver diyordu resmen, ben zevk almak için futbol izliyorum şimdi kimseyle tartışmıyorum şükür.

Yazıya sonradan ekleme: Şunu da belirtmek istiyorum ki, emin olun bu ülke’de Atatürk’ü sevmeyen de vatan haini değil, Müslüman olmayan veya tam anlamıyla dini görevlerini yerine getirmeyen de vatan haini değil, sizin görüşünüzde olmayanlara vatan haini gibi bakmaktan vazgeçin!

Siyasette de Ülkem iyi olsun diye oy veriyorum karşı tarafa da görüşlerine de saygı duyuyorum, ama insanların konuşmalarını duydukça çok sıkılıyorum, belki sen yanılıyorsun.

SEN DE KARŞINDAKİNE APTAL DİYORSAN OTUR BİR DÜŞÜN BE APTAL, SAYGI DUYAMIYORSAN DA SUS ARTIK.

Gerçi siz de haklısınız siyasi parti başkanları birbirine ortalarda çirkin çirkin konuşurken siz mi konuşmayacaksınız, imam osusrursa cemaat ne yapsın abi.